Opožděná sms

4. května 2016 v 22:05 | L Arpet |  Stories
Bylo krásné odpoledne, které se pomalu měnilo v podvečer. Slunce ještě pálilo, nebe bylo bez mráčku a ptáci hlasitě zpívali do světa své štěstí. Erik se pomalu loudal ke květinářství, kde po chvilce nerozhodného vánání koupil kytici rudých růží. Do kytice vsunul umělou růži, která měla místo pouěte krabičku na prstýnek - ovšemže ve tvaru růže. Nedávno pro svoji dívku koupil stříbrný prsýnek, který jí chtěl dát k výročí. Těšil se na večer, až uvidí její překvapený výraz, až se mu vrhne do náruče a budou se líbat... Rozvíjel své více než příjemné představy dál, a nevědomky zrychloval krok, aby mohl doma vše náležitě připravit.

Mobil v kapse Erikovi oznámil novou smsku. Celý celý šťastný, že mu jistě píše jeho dívka, lovil mobil po kapsách a obličej mu jen zářil. Když si však přečetl zprávu, zbledl a oči se mu zalily slzami. Na displeji bylo napsáno: " Nechci s tebou chodit, nemám tě ráda. Já miluju někoho jiného. TEBE NE!!!" . Všechny události se pak seběhly strašně rychle. Nešťastný mladík neviděl město plné lidí ani rušné křižovatky - neviděl nic.Jen slzy mu stékaly po tvářích a jeho oči, ačkoliv byly otevřené, viděly všechno strašně rozmazaně.

Odevšad byl slyšet zvuk motoru, řidiči pospíchali, aby byli co nejdříve doma, u svých manželek, maminek a dětí nebo u svých milenek. Najednou se ozval pronikavý výkřik, nato začaly skřípět brzdy a ozvala se tupá rána. Pak bylo ticho. Někdo se rozplakal a zdálky se ozvala siréna sanitního vozu. Na vozovce lelžel zpola pod autem Erik, celý od krve. V ruce křečovitě svíral květiny, které byly celé pomačkané. V kapse mu zazvonil mobil. Oznamoval příchod nové zprávy, ve které stálo: "Promiň, nechtěla jsem to poslat tobě. Snad se nic nestalo, uvědomila jsem si to až teď, že jsem to poslala na špatné číslo. Otravoval mě jeden spolužák, ale nechtěla jsem ti to říkat, abys nežáril. Miluju Tě a těším se na večer."

Sanitka dorazila na místo nehody. Erika přenesli záchrabáři do vozu a začali se o něj neprodleně starat. V nemocnici ho ihned přepojili na další přístroje a pustili se do několikahodinového boje o Erikův život. Další večer se ukázalo, že Erik zraněním nepodlehl a pro lékaře to byla ta nejlepší odměna. Jak se však ukázalo, po probuzení si Erik vůbec nic nepamatoval.

Po týdnu, kdy se mu všichni marně pokoušeli pomoci ho navštívila jeho dívka. Oči se jí zalily slzami, když ho viděla a nemohla uvěřit tomu, že ji nepoznává. V hlavě Erika však najednou něco secvaklo, vykřikl a odvrátil hlavu na znamení, že ji nechce vidět. Věděla, že si nic nepamatuje, ale tohle ji rozplakalo ještě víc. Sedla si k němu a vyprávěla mu jak co všechno dělali, když spolu chodili, jak to bylo krásné. A jak moc je jí líto, že se tohle stalo, že měla tu druhou smsku poslat dřív. Překvapil ji když promluvil. Říkal něco o věcech, které nejdou vrítit zpátky a kvůli kterým se lidé rozcházejí.

Plakali oba dva. Ona byla smutná, že se s ní chce rozejít a on šťastný, že se uzdravuje a má ji u sebe. Objal ji a něžně jí šeptal, že tohle není z těch věcí, kvůli které by s s ní chtěl rozejít a že ji má stále rád. A tak tam oba dva plakali, avšak štěstím, že jsou spolu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama