„Bůh nestvořil člověka jako vlka, a přece ze sebe lidé dělají zvířata.“

11. září 2015 v 20:50 | L Arpet |  Co jsem psala dřív
Tuto povídku jsem psala na nižším gymplu. Původně jsem ji měla na svých starých stránkách, to co se mi líbí ještě teď proto hodím sem. Chci sem soustředit víc povídek, které jsem psala. Možná budou současně ještě na jiných stránkách, nejedná se o krádež jen o přesunutí na můj další blog. Ten dřívější se totiž chystám zrušit.


Bůh chtěl, aby s ním někdo sdílel radost. A proto stvořil člověka. Dal mu schopnosti, jež ho vyvyšují nad zvířata. Schopnosti přemýšlet a dorozumívat se řečí. Chtěl, aby člověk nad zvířaty vládnul. Dal také lidem příkazy, jak se mají chovat. Nechtěl lidem život nalinkovat nebo přesně určit, ale zároveň nechtěl, aby se lidé chovali jako zvířata, proto dal lidem zákon, desatero. Každé přikázání mluví dost jasně a srozumitelně. Člověk má myšlení natolik vyvinuté, aby je pochopil a dodržoval. Na rozdíl od zvířat.

Zvířata mají pudy a instinkty, kterými se řídí. Člověk má také instinkty, ale navíc dokáže přemýšlet o činech. Má svědomí, které zvířata nemají. Ozývá se každému, ale ne každý ho poslechne, což ho řadí na zvířecí úroveň. Bohatí lidé se rvou o peníze, jiní podlézají vládním stranám. U vlků je to podobné. Rvou se o potravu, podlézají vůdci.

Člověk si přeje žít v blahobytu a uspokojovat jen fyziologické potřeby. Kdo si však vzpomene na duši? Lidé zavrhli Boha a tím se přiblížili zvířecí úrovni. Jsou pohodlní a nechtějí přemýšlet o Bohu, nemají na něj čas ani chuť. Kdy vlastně udělali naposledy dobrý skutek? Nepomlouvají? Jak těžké a kolik je jejich hříchů? Co jsou to vlastně hříchy? To jsou otázky, na které jsou ne vždy příjemné odpovědi. A tak po tom vlastně ani nechtějí pátrat.

A ještě jedna věc. Někdo může namítnout, že jsme vyšli z opic, což jsou jak známo zvířata. A že máme ke zvířecímu chování sklony. Z opic jsme se možná vyvinuli, ale lidé mají schopnost myslet. A právě tato schopnost staví člověka
nad zvířata a dává člověku zodpovědnost za své chování.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama